ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER ÖZGEÇMİŞLERİ

HASAN KAYMAK KİMDİR?

Hasan KAYMAK, Orta Doğu Üniversitesi (ODTÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunudur. 2001-2003 yılları arasında Thunderbird School of Global Management’de Uluslararası işletme Master programını bitirmiştir.

Hasan KAYMAK gelir politikaları genel müdür yardımcısı gelir düzenlemeleri genel müdür yardımcısı

Hasan KAYMAK, 1995 yılında Maliye Bakanlığına stajyer gelirler kontrolörü olarak başladı. 2004-2006 yılları arasında Maliye Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon (APK) Kurulunda Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2006 yılında 9 ay süre ile Gelirler Başkontrolörü olarak görev yaptıktan sonra, Eylül 2006’da Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü (GEP) Daire Başkanı olarak göreve başladı. 2012 yılının Temmuz ayına kadar sürdürdüğü bu görevden OECD Daimi Temsilciliği Maliye Müşaviri olarak atanmak suretiyle ayrıldı.

Temmuz 2016’da Gelir Politikaları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev başladı. Gelir Politikaları Genel Müdürlüğünün, Gelir Düzenlemeleri Genel Müdürlüğüne dönüştürülmesi sonrasında da bu görevine devam etti. Halen Gelir Düzenlemeleri Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Vergi Konseyi Doğal Üyeleri arasında yer almaktadır.

01.03.2019

vergidosyasi.com

NOT: Kaynak vergidosyasi.com sitesinin aktif linki kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. AYNEN YAYIMLANAMAZ.