ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER ÖZGEÇMİŞLERİ

Adnan ERTÜRK KİMDİR?

adnan ertürk kimdirAdnan ERTÜRK Kimdir?

Adnan Ertürk’ün özgeçmişi:

Adnan Ertürk, 1968 yılında doğdu. Aslen Kayserili. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. ABD’de University Of Ilinois’te finans alanında yüksek lisans yaptı.

1991-1995 yıllarında maliye müfettiş yardımcısı olarak Maliye Bakanlığı’na girdi. Ertürk, 1995 yılında Maliye Müfettişi, 2001 yılında ise Maliye Başmüfettişi oldu.

2003 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı görevine atandı.Gelir İdaresi Başkanlığı kurulduktan sonra, Gelir İdaresi Grup Başkanı olarak aynı görevine devam etti. Ertürk, 2006 yılı başında Gelir İdaresinde Daire Başkanlığı görevine getirildi. 2007 yılında Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına atanan Ertürk, 2009 yılında Gelir İdaresine Başkan Yardımcısı olarak GİB’e döndü.

Vergi Denetim Kurulu’nun kurulması sonrasında 04.08.2011 tarihinde Vergi Denetim Kurulu’nun ilk başkanı olarak atandı. Bu görevi, Gelir İdaresi Başkanı olarak atandığı 2 Mayıs 2014 tarihine kadar sürdürdü. Halen Gelir İdaresi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Yabancı dili İngilizcedir.

 

Kaynak: gib.gov.tr ; http://www.medyapusula.com/haber/8937/tc-maliye-bakanligi-gelir-idaresi-baskani-adnan-erturk-roportaj.html

 

MASAK Başkanı Adnan ERTÜRK

GİB Başkanı Adnan ERTÜRK

Vergi Denetim Kurulu (VDK) Başkanı Adnan Ertürk