KURUMLAR

GELİRLER GENEL MÜDÜRLERİ VE GELİR İDARESİ BAŞKANLARI

GELİRLER GENEL MÜDÜRLERİ VE GELİR İDARESİ BAŞKANLARI

//html5shim.googlecode.com/svn/trunk/html5.js

Maliye Bakanlığında Gelirlere ilişkin birimler her zaman önemli olmuştur. Aşağıdaki ilk kuruluşundan bu yana gelirler genel müdürü veya bu genel müdürlüğün Gelir İdaresi Başkanlığına dönüştürelmesinden sonra Gelir İdaresi Başkanı olarak görev yapmış olanların listesini ve görev tarihlerini aşağıda sunuyoruz.

Gelirler Genel Müdürleri
Sıra Adı ve Soyadı Başladığı Tarih Ayrıldığı Tarih
1. Ferit MELEN 20/11/1943 09/06/1950
2. Sami ŞEHBENDERLER 31/01/1951 15/03/1955
3. Zeyyad BAYKARA 24/03/1955 24/10/1960
4. Ahmet Tevfik ALPASLAN 30/06/1961 01/11/1962
5. Cavit KINAY 24/10/1962 01/05/1963
6. Mesut EREZ 07/09/1963 10/10/1965
7. Adnan Başer KAFAOĞLU 25/08/1966 15/07/1972
8. İsmail ERTAN 15/07/1972 12/06/1974
9. Erdoğan KOÇAK 10/09/1974 02/06/1975
10. Abdullah Aykon DOĞAN 02/06/1975 07/07/1978
11. Ahmet ESEN 17/07/1978 14/05/1980
12. Ahmet Senvar DOĞU 14/05/1980 23/10/1981
13. Abdullah Aykon DOĞAN 15/07/1982 10/05/1984
14. Nejat Altan TUFAN 25/07/1984 05/07/1992
15. Zekeriya TEMİZEL 05/07/1992 20/09/1993
16. Murat SEMERCİGİL 21/09/1993 29/09/1994
17. Hasan Basri AKTAN 03/10/1994 29/07/1997
18. Doç.Dr.Nevzat SAYGILIOĞLU 30/07/1997 11/01/1999
19. M.Akif HAMZAÇEBİ 04/03/1999 08/08/2002
20. Metin ÖZŞAHİN 10/10/2002 21/01/2003
21. Osman ARIOĞLU 22/01/2003 17/05/2005
Gelir İdaresi Başkanları
Sıra Adı ve Soyadı Başladığı Tarih Ayrıldığı Tarih
1. Osman ARIOĞLU 17/05/2005 16/11/2007
2. Mehmet Akif ULUSOY 16/11/2007 16/03/2009
3. Mehmet KİLCİ 16/03/2009 05/05/2014
4. Adnan ERTÜRK 05/05/2014 —-

KAYNAK: GİB