VERGİ USUL

01 OCAK 2018 DEN İTİBAREN KULLANILACAK TEBLİGAT PUSULASI ÖRNEĞİ.

Kamuoyunda “Son Torba Yasa” olarak isimlendirilen Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7061 sayılı Kanunla Tebliğ sisteminde önemli değişiklikler yapıldı. Bu kapsamda VUK’un tebliğ ile ilgili 101, 102 ve 103 üncü maddeleri tamamen değişti. Yeni tebliğ sisteminin uygulanmasına ilişkin hususları açıklayan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Sıra No. 485 17.12.2017 tarih ve 30273 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni tebliğ sistemi 01.01.2018 tarihinden itibaren yürürlükte. 

Yeni tebliğ hükümleri ile birlikte TEBLİGAT PUSULASI da değişti. 01.01.2018 tarihinden itibaren mükelleflere ulaşacak tebligat pusulası örneği aşağıda sunulmuştur:

torba kanun sonrası yeni tebligat pusulası

17.12.2017

vergidosyasi.com

 

1 reply »

  1. Mernis adresinde 10 iş günü içerisinde adres değişikliği bildirilir lafzı varken ve ilerde yargıda sıkıntı yaratacağı vaki iken Tebligat kanununa göre bilinen son adres lafzı neden kullanılmamış,Elektronik Ticaret hem şahıslar ve hemde şirketler için eposta yoluyla kayıtdışılığa yol açıyorsa kaçakçılığın tanımı neden değişmez ve çok dikkat edilmeyen mukimlik tanımı eticaretde dikkate lınarak mernis projesi kapsamında neden düzeltilmez

    Liked by 1 kişi

Yorumunuz için teşekkürler. Vergi Dosyası

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s