VERGİDE İZ BIRAKANLAR

Ozan BİNGÖL Kimdir?

ozan bingöl vergi uzmanıSivas ilinin Kangal ilçesinde doğan Ozan BİNGÖL, ilk ve orta öğrenimine İzmir’de devam etmiştir. 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde öğrenimine başlamıştır.

2004 yılında eğitimini tamamlayıp Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi alanında çalışmalar yapmaya başlayan Ozan BİNGÖL, kısa süren memuriyet görevinin ardından, uzun bir süre akademik hayatına devam etmiş olup doktorasını tamamladıktan sonra çalışmalarını özel sektörde yürütme kararı almıştır.

Prof. Dr. Şükrü KIZILOT‘un asistanı ve yakın çalışma arkadaşı olmuştur.

Vergi alanında çalışmalarına devam eden OZAN BİNGÖL aynı zamanda da bir denetim şirketinin “Mevzuat, Eğitim, Araştırma Başkanı” olarak görev yapmaktadır.

Seminerler, televizyon programları, gazete yazıları ile birlikte birçok internet sitesinde yayımlanmış mesleki alanda yazdığı makale ve köşe yazıları bulunmaktadır. Yazarlığını üstlendiği ve editörlüğünü yaptığı “Vergi Mevzuatı” alanında 5 ayrı kitaba imza atmış olan OZAN BİNGÖL, ayrıca misafir öğretim görevlisi olarak dönem dönem yarı zamanlı ders vermeye de devam etmektedir.

Özellikle Mali Müşavirlik adaylarının yeterlilik sınavlarına yönelik hazırladığı Vergi Mevzuatı ve Uygulamaları adlı kitabı, Vergi Uyuşmazlıklarında Çözüm Yolları ve A. Hakim Çelik beyefendi ile birlikte kaleme aldıkları İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku kitapları büyük ilgi görmüştür.

Ozan Bingöl, özellikle vergi farkındalığının artırılması ve toplumda vergi bilinci oluşturulması yönünde önemli gayretler sarf etmektedir. https://twitter.com/ozanbingoll?lang=en hesabından yaptığı paylaşımlar ile vergi konusundaki farkındalığı artırmaktadır.

Ozan Bingöl’ün Türk Vergi Sisteminin sorunlarına ve adaletsiz yapısına dikkat çektiği “Bu Topraklarda Vergi Yetişir!” başlıklı TEDx Konuşması’na aşağıdadır:

Kaç çeşit vergi ödüyoruz? Kazancımızın ne kadarı doğrudan ve dolaylı olarak devlete gidiyor? Vergi uzmanı Ozan Bingöl, Nevşin Mengü ile Bire Bir’de anlattı.

 

Ozan Bingöl, kitaplarına bir yenisini ekledi.

“Vergi Mevzuatı” alanında 5 ayrı kitaba imza atmış olan Ozan BİNGÖL, bu kez vergi sistemine ilişkin analiz ve değerlendirme kitabı yayımladı.

Dr. Ozan Bingöl’ün 2018 yılında basılan “TÜRK VERGİ SİSTEMİNİN Temel Sorunları ve Çözüm Önerileri” isimli kitabında Türk vergi sistemi; altyapı, yönetim ve mevzuat kaynaklı sorunlar kapsamında ele alınmakta, her bir soruna ilişkin çözüm önerileri sunulmaktadır. Akıcı bir üsluba sahip kitap, teknik nitelik arz eden çok önemli sorunları ve bu sorunlara yönelik çözümleri öz ve yalın bir şekilde sunma başarısı göstermiş.

Ozan Bingöl yeni kitabı Türk vergi sisteminin temel sorunları ve çözüm önerileri.PNG

13.05.2018

Güncelleme 11.09.2018

vergidosyasi.com

1 reply »

Yorumunuz için teşekkürler. Vergi Dosyası

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s