MALİYE BAKANLIĞI

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINA VEKALETEN BEKİR BAYRAKDAR ATANDI.

Bekir bayrakdar istanbul vergi dairesi başkanı defterdar hesap uzmanı

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı görevini 2015 yılından bu yana yürüten Bekir BAYRAKDAR Gelir İdaresi Başkanlığına görevlendirme suretiyle vekaleten atandı.

23 Haziran 2018 günü kalp krizi sonucu hayata veda eden Adnan ERTÜRK‘ten boşalan Gelir İdaresi Başkanlığı’na o zamandan beri Necmi KESKİNSOY vekalet etmekte idi.

Bekir BAYRAKDAR Kimdir?

Bekir Bayrakdar 1971 yılında Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine bağlı Ereğli beldesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Ereğli İlköğretim okulunda, lise öğrenimini ise İzmit Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı.

1995 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1996 yılında Hesap Uzman Yardımcılığına, 2001 yılında Hesap Uzmanlığına atandı.

28.11.2005 – 29.02.2008 tarihleri arasında Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Bekir BAYRAKDAR, 03.03.2008 tarihinden itibaren İstanbul Defterdarı olarak görev yapmıştır. Bayrakdar 08 Ocak 2014 ‘te Muhasebat Genel Müdürlüğüne getirilmiştir. 08.01.2015 tarihi itibariyle İstanbul Vergi Dairesi Başkanı olarak görevine devam etmekte idi.

Son olarak Gelir İdaresi Başkanlığına Bakan görevlendirmesi ile vekaleten atanmıştır. Önümüzdeki günlerde atama kararnamesinin çıkması muhtemeldir.

03.01.2019

vergidosyasi.com

 

1 reply »

  1. İnşallah yeni bürokratlar, özellikle Ankara’da idareye çöreklenmiş, ahbap çavuş ilişkileri ile sorun çözen, GİB başkan ve yardımcıları aracılığı ile kendine mükellef toplayan, hiçbir zaman bir makale yazmamış kendilerince yazmaya tenezzül etmeyecek kadar egoları yüksek, parti yetkilileri, milletvekilleri, aracılığı ile iş kotaran aslında özellikle Ankara YMM odasının da çok iyi bildiği ama korktukları için üzerilerine gidemediği, ihaleli aldıkları tasdik sözleşmelerinde ihaleye fesat karıştıran, tarifenin çok çok altında iş kabul eden bazı ya da aslında SÖZDE Yeminli Mali Müşavirlerin hizaya getirilmesinde iyi iş çıkarmalarını dilerim.

Yazımıza ilişkin görüş, eleştiri ve katkılarınızı lütfen bize bildiriniz.