GENEL

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ÜST YÖNETİMİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ HIZLANDI.

Hazine ve Maliye Bakanlığında 2019’la birlikte görev değişimleri de hızlandı.

Gelir İdaresi Başkanı Adnan ERTÜRK’ün 23 Haziran 2018’de vefatı uzun süredir Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Necmi KESKİNSOY tarafından vekalet yürütülen Gelir İdaresi Başkanlığı görevine 7 Ocak 2019 tarihinde Bekir BAYRAKDAR vekaleten atandı.

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit CİVRİZ‘in yerine 12 Şubat 2019 tarihinde, adaşı Mücahit ÖZDEMİR vekaleten atandı. 

Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet AKSU, BDDK üyeliğine atandı. Bekir Emre HAYKIR 26 Şubat 2019 tarihi itibariyle vekâleten Özelleştirme İdaresi Başkanı olarak görevlendirildi.

Vergi Denetim Kurulu Başkanı Hüseyin KARAKUM 28 Şubat 2019 tarihinde görevden alındı. Yerine Suat SARIGÜL vekaleten atandı. Devir teslim işlemi 01 Marta 2019 tarihinde gerçekleşti.

Gelir Düzenlemeleri Genel Müdürü Burcu AYDIN ÖZÜDOĞRU, 01.03.2019 tarihinde attığı twit ile özel işlerinin yoğunluğu ve ailevi sebeplerle Genel Müdürlük Görevi ve Kamu görevinden 11 Mart 2019 itibariyle ayrılacağını açıkladı.

burcu aydın kamu görevinden gelir düzenlemeleri genel müdürlüğünden ayrılma kararı

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Muammer ÇOLAK da görevden alındı. Milli Piyango İdaresinin yeni Genel Müdürü Bekir Yunus UÇAR oldu.

Muhasebat Genel Müdürü Ertan ERÜZ de görevden alın. Genel Müdürlüğe, Gelir İdaresi Başkanlığı Destek Hizmetleri Grup Başkanı Yunus ELİTAŞ vekaleten atandı.

Göreve atananlar vekaleten atanırken, görevden alınanların Özel Kalem Müdürlüğüne görevlendirme şeklinde bir uygulamaya tabi tutulduğu belirtiliyor. 

19 Nisanda kamuoyuna yansıyan bilgilere göre ise, Gelir İdaresi Başkan Yardımcıları Semi Okumuş, Yıldırım Bozbıyık ve Mustafa Çolak görevden alındı 

Gelir İdaresi Yeni Başkan Yardımcıları ise GİB’te daire başkanı olarak görev yapmakta olan İdris ŞENYURT ve Mehmet ARABACI ile grup başkanı olarak görev yapmakta olan Abdullah KİRAZ atandı.

Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarında da görev değişimi yaşanıyor. VDK Başkan Yardımcıları Muhsin ATÇI, Ferit TAŞ ve Behçet BAL‘ın görevden alındıkları, yerlerine ise Onur GÖK, Ahmet YENER ve Selçuk SEVİNÇ‘in atandığı belirtiliyor. 

01.03.2019

Güncelleme 19.04.2019 (Kırmızı ile yazılı metin)

vergidosyasi.com

NOT: Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. AYNEN YAYIMLANAMAZ.

YENİ ATAMALARDAN HABERDAR OLDUKÇA BU YAZIYA EKLEYİP SİZLERİ HABERDAR ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ. BU NEDENLE BİZİM ATLADIĞIMIZ ATAMALARI YORUMLAR KISMINA EKLEYEREK BİZE VE OKUYUCULARIMIZA DESTEK OLABİLİRSİNİZ. 

1 reply »

Yazımıza ilişkin görüş, eleştiri ve katkılarınızı lütfen bize bildiriniz.