3568 SAYILI KANUN

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Mustafa KALAYCI ve Esin KARA tarafından verilen Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile muhasebe meslek mensuplarına yeşil pasaport verilmesi, mali tatil, geçici vergi, çalışma koşulları, KOSGEB desteği alma ve benzeri alanlarda düzenleme ve iyileştirmeler yapılması önerilmektedir.

Teklif ile, 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa tabi meslek mensuplarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Teklif 12 Şubat 2019 tarihinde Meclise sunulmuş. 

20.06.2019 tarihinde yaptığımız sorgulamaya göre Kanun Teklifine ilişkin bilgiler aşağıdaki gibi. Teklif Komisyonda.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklif bilgileri.JPG

O günden bugüne somut bir ilerleme yok. Ne kadar kabul görür, yasalaşır mı bilinmez ancak biz paylaşıp, konuyu ilgililerin bilgisine sunalım istedik.

Söz konusu Kanun Teklifinin tam metni için TIKLAYINIZ.

20.06.2019

vergidosyasi.com

Yazımıza ilişkin görüş, eleştiri ve katkılarınızı lütfen bize bildiriniz.