GENEL

Resmi İlanlar Tek Çatıda: ilan.gov.tr

Resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen ilanlar tek çatı altında toplandı. ilan.gov.tr sitesinde toplanan resmi ilanlar kapsamında;

  • Personel alımı,
  • Mal ve hizmet ihaleleri,
  • Emlak satışları,
  • İcra

gibi pek çok kategorideki kamusal ilanlara ulaşmak mümkün. Sitede filtreleme özelliği ile ilgilendiğiniz veya aradığınız ilanlara kolayca ulaşmak mümkün. Faydalı bir uygulama.

resmi ilan portalı ilan gov tr

Resmi İlan Portalı Hakkında

Türkiye’nin ilan portalı ilan.gov.tr, Basın İlan Kurumu (BİK) aracılığıyla yaygın, bölgesel ve yerel gazeteler ile elektronik ortamda yayınlatılan resmi ilanların tek bir çatı altında toplandığı, resmi ilanlara hızlı ve etkili bir şekilde ulaşılmasını sağlayan bir internet sitesidir.

Resmi ilan yayınlama hakkı bulunan gazetelerde ve ilan.gov.tr internet sitesinde Kanun, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve yönetmelikler gereği yayınlatılması gereken İcra, İhale, Tebligat ve İnsan Kaynakları kategorilerindeki resmi ilanların temel amacı şeffaflığın ve rekabetin sağlanması ile kamunun iş ve işlemleri ile alakalı kamuoyunun bilgilendirilmesidir.

İletişim ve bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip eden, etkin denetim ve hizmet anlayışı ile resmi ilan dağıtım faaliyetlerinin tarafsızlığını ve kalitesini sürekli yüksek tutan ve bu konuda sektöre yön vermek için çalışan BİK, ilan.gov.tr internet sitesi, dijital pano uygulaması ve ilan.gov.tr mobil uygulamasıyla resmi ilanları internet ortamında daha geniş kitlelere hızlı, kolay ve ücretsiz şekilde ulaştırmaktadır.

BİK görev alanındaki 42 ilde neşrolunun gazetelerde yayınlanan İcra, İhale, Tebligat ve İnsan Kaynakları kategorilerindeki resmi ilanları, gelişmiş kategori şeması, güçlü arama alt yapısı ve kullanıcı dostu ara yüzüyle hızlı ve kolay bir şekilde ilan.gov.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Herhangi bir abonelik bedeli ödemeksizin üye olabileceğiniz ilan.gov.tr aracılığıyla resmi ilanların yasal dayanaklarını,  BİK ve basınla ilgili diğer mevzuatları kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye’nin İlan Portalında resmi ilanların yanı sıra ülkemizdeki kamu kurumlarının, üniversitelerin personel alım ilanları, sınav duyuruları İnsan Kaynakları sayfamızda kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

Ayrıca Vakıfbank ve Halkbank’ın gayrimenkul satış duyurularına, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ihale ilanlarına, İstanbul Ticaret Odası’nın fuar duyurularına Kurum Harici İlanlar bölümünde her kurum için özel olarak tasarlanan sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Dijital Pano Uygulaması

Basın İlan Kurumu görev alanındaki 700’den fazla gazetede yayınlanan resmi ilanların liste halinde ön izlemesi (ilan başlığı, il-ilçe bilgisi) bu gazetelere ait internet sitelerindeki dijital pano uygulamamızda gösterilmektedir.

İlgili gazetelerin internet sitelerini ziyaret edenler, ilan.gov.tr’ye ait dijital pano uygulaması sayesinde İcra, İhale, Tebligat ve İnsan Kaynakları ana kategorilerine ait resmi ilanların ön izlemelerine ulaşmaktadır. Görüntülenmek istenilen resmi ilan tıklandığında ise ilan.gov.tr sitesinde gazeteler için ayrılan sayfaya yönlendirilen ziyaretçiler, bu sayfadan ilgili gazetede yayınlanan tüm resmi ilanları inceleyebilmektedir.

Mobil Uygulama

Android, IOS ve Windows tabanlı bütün mobil cihazlara indirilebilen ilan.gov.tr uygulamasıyla, her gün yüzlerce resmi ilanı cep telefonları ve tabletlerden takip edebilirsiniz.

Kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay menü yapısı sayesinde uygulamada aradığınız içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı, ilgili platformların mağazasından “ilan.gov.tr” şeklinde arama yaparak bulabilirsiniz.

Uygulamanın Google Play üzerinden Android sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Uygulamaya App Store üzerinden ulaşmak için tıklayınız

UYARI: ilan.gov.tr internet sitesinde yer alan resmi ilanlar, 7201 sayılı Tebligat Kanununun 29/1 maddesiyle bağlantılı olarak aynı Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 49 uncu maddesi ile 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununun 288 inci maddesi ve bu maddeye atıf yapılan ilan yayınına dair hükümlere göre yayınlatılan resmi ilanlar dışında yasal bildirim yerine kesinlikle geçmemektedir.

Categories: GENEL

Tagged as: ,

Yazımıza ilişkin görüş, eleştiri ve katkılarınızı lütfen bize bildiriniz.