ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER ÖZGEÇMİŞLERİ

İsa COŞKUN Kimdir?

İsa COŞKUN’un özgeçmişi:

1960 yılında Isparta’da doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu.1990-1991 yıllarında İngiltere Sheffield Üniversitesi’nde yüksek lisansını (MBA) tamamladı. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tez aşamasında doktora çalışması devam etmektedir.

1982 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcılığına, 1985 yılında Hesap Uzmanlığına, 1992 yılında Baş Hesap Uzmanlığına atandı.

1992-1994 yılları arasında o zamanki ismiyle Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı görevinde bulundu.

1994 yılında Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Danışmanı ve 1995-2000 yılları arasında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

1993-1995 yılları arasında Bilkent Üniversitesi İşletme fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi.

2000-2003 yılları arasında 3.5 yıl süresince Paris’te OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı) nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Ekonomi Müşavirliği görevini yürüttü. OECD’de ekonomi politikaları,ülkelerin makroekonomik analizleri,uluslararası yatırımlar,mali piyasalar ve verginlendirme konularında çalıştı. Fransa’dan dönüşünde Hazine Müsteşarlığı’nda Müsteşarlık Müşaviri görevinde bulundu.

2005 yılında Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atandı ve aynı zamanda Türkiye – Avrupa Birliği müzakerelerinde Maliye Bakanlığı AB Daimi Temas Noktası görevini yürüttü.

11 Şubat 2015 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına (vekaleten) atandı ve 31 Ağustos 2015 tarihine kadar bu görevi sürdürdü.

2016 yılında Bakanlık Müşavirliğine atandı. 2017 yılında kamu maliyesi ve kamu mali yönetimi alanında kurulması planlanan Uluslararası Maliye Mükemmeliyet Merkezi / Maliye Akademisi projesi çalışmalarına başkanlık etti.

2012’den beri Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK ) Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. 2013-2016 yılları arasında Türkiye adına Avrupa Konseyi Emeklilik Fonu Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.

18 Ocak 2018 tarihinde de Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi Genel Sekreteri olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen COŞKUN, evli ve bir çocuk babasıdır.

1 reply »

Yorumunuz için teşekkürler. Vergi Dosyası

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s