MALİYE BAKANLIĞI

Vergi Konseyinin Yeni Başkanı Erdal ÇALIKOĞLU Kimdir?

Erdal ÇALIKOĞLU Vergi Konsey Başkanı

Erdal ÇALIKOĞLU Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyinin yeni başkanı oldu.

Erdal ÇALIKOĞLU, 1961 yılında Arhavi-Artvin’de doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu.

1983-1994 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı/Baş Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. Bu sırada vergi inceleme sistemini incelemek üzere İngiltere’ye gönderildi.

erdal çalıkoğlu vergi konseyinin yeni başkanı 2018 2019

Hesap Uzmanları Kurulu’ndan 1994 yılında kendi isteğiyle ayrılıp, danışmanlık, yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetim yapan bir kuruluşa katılmıştır. Halen bu kuruluşta ortak olarak çalışmakta ve Vergi Bölüm Başkanlığını yürütmektedir. Vergi uygulamalarıyla ilgili olarak yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve bu makalelerden derlenmiş bir kitabı bulunmaktadır.

Erdal Çalıkoğlu, 1994 yılında EY bünyesine Şirket Ortağı olarak katıldı. EY Türkiye Vergi Bölümü Lideri/Bireysel Vergi Hizmetleri Lideri görevini yürütmektedir.

Başkanlık görevi Fatih Dural tarafından yürütülen Vergi Konseyinin yeni başkanı 27.12.2018 tarihinde atanan Erdal ÇALIKOĞLU olmuştur.

İngilizce ve Lazca bilen ÇALIKOĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kaynak

1 reply »

Yazımıza ilişkin görüş, eleştiri ve katkılarınızı lütfen bize bildiriniz.