ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER ÖZGEÇMİŞLERİ

SUAT SARIGÜL KİMDİR?

NOT: Daha önce vekaleten VDK Başkanlığı görevine atanan Suat SARIGÜL 04.02.2020 tarih ve 31029 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı ile VDK Başkanlığına asaleten atanmıştır. Kendisine başarılar dileriz.

Suat SARIGÜL Kimdir? Suat SARIGÜL’ün Özgeçmişi

Suat SARIGÜL 28 Şubat 2019 tarihi itibariyle Hüseyin KARAKUM‘dan boşalan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır.

Suat SARIGÜL, 2007 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavla Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü bünyesinde Vergi Denetmen Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 23-24 Mart 2011 tarihlerinde yazılı, 07-08 Haziran 2011 tarihlerinde sözlü sınavları yapılan Vergi Denetmenliği Yeterlik Sınavında başarılı olarak Vergi Denetmeni olarak atanmıştır.

Vergi Denetim Birimlerinin tek çatı altında toplanması üzerine Vergi Denetim Kurulu Başkanlığıu (VDK) Bünyesinde Vergi Müfettişi unvanı alan Suat SARIGÜL, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı (AVDB) Grup Müdürü olarak görev yapmakta iken Vergi Denetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

suat sargül kimdir vergi denetim kurulu başkanı atandı yeniVergi ve muhasebe alanında Vergi Raporu Dergisi ve diğer süreli yayınlarda yayımlanmış makaleleri bulunan Suat SARIGÜL’ün “Vergisel Yönleriyle Genel Muhasebe” isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

Vergi Raporunda Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde de bulunmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

3 replies »

  1. bu kurumdan şikayetçiyim dilekçelerime cevap vermiyorlar

Bir Cevap Yazın