ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER ÖZGEÇMİŞLERİ

Abdullah KİRAZ Kimdir?

abdullah kiraz gelir idaresi başkan yardımcısı.JPGAbdullah KİRAZ, 1976 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl Maliye Bakanlığınca açılan meslek giriş sınavlarını kazanarak, 1999 ve 2000 yıllarında Milli Emlâk ve Vergi Denetmenliği görevlerini yürütmüştür. 2000 yılında açılan Gelirler Kontrolörlüğü sınavını kazanarak 14.02.2001 tarihinde Stajyer Gelirler Kontrolörlüğü görevine atanmıştır. Gelirler Kontrolörlüğü Mesleki Yeterlik Raporu olarak “Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile Serbest Bölgelerin Vergisel Avantajlar Yönünden Karşılaştırılması” adlı raporu hazırlamış ve 2004 yılı Mart ayında yapılan Gelirler Kontrolörlüğü yeterlik sınavında başarılı olduktan sonra Gelirler Kontrolörü olarak atanmıştır.

2005 yılı Ekim ila 2006 Eylül ayları arasında Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı’nda Gelir İdaresi Grup Müdürlüğü görevini vekâleten yürütmüştür. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye anabilim dalı Mali Hukuk bilim dalında “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerine Sağlanan Vergi Avantajları” adlı yüksek lisans tezini yazarak yüksek lisansını tamamlamıştır.

2010 Aralık-2011 Aralık tarihleri arasında Gelir İdaresi Başkanlığı görevlendirmesi çerçevesinde “Amerika Birleşik Devletlerinde Vergi Beyan ve İndirim Sistemi” konusunda bilimsel araştırmalarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmuştur. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ISTANBUL Büyük Ölçekli Mükellefler İnceleme Grup Başkanlığı’nda Vergi Başmüfettişi olarak çalıştıktan sonra 29.01.2014 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığında Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevine asaleten atanmıştır.

Abdullah Kiraz son olarak Gelir İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş olup halen bu görevi sürdürmektedir.

Abdullah Kiraz,Evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

19.04.2019

vergidosyasi.com

 

Kaynak: https://tr.linkedin.com/in/abdullah-kiraz-97872536

2 replies »

Yazımıza ilişkin görüş, eleştiri ve katkılarınızı lütfen bize bildiriniz.