MALİYE BAKANLIĞI

VİMER, VERGİ İLETİŞİM MERKEZİ YA DA ALO MALİYE

Daha önce Alo Maliye 189 olarak hizmet veren servis, artık 444 0 189 numaralı telefon üzerinden hizmet vermektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı çağrı merkezi olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi, vergisel konularda hizmet vermektedir.

Vergi İletişim Merkezi’nde (VİMER) hizmet saatleri hafta içi 09:00 – 19:00 arasında olup, resmi tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.

Vergi İletişim Merkezi ile telefonla yapılan görüşmeler şehir içi görüşme tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.

Kuruluşunun temelleri 22.11.2006 tarihinde atılan Vergi İletişim Merkezi, değişim ve sürekli gelişim anlayışı ile, 25.12.2007 tarihinde Ankara ilinde pilot uygulama ile hizmet vermeye başlamıştır. Vergi İletişim Merkezi, 1 Mart 2008 tarihinden itibaren yurt dışı ve tüm illerden gelen çağrılara hizmet vermektedir.

Vergi İletişim Merkezi; danışmanlık, vergi kayıp ve kaçağı konusunda ihbar bildirimleri alma, borç sorgulama, sunulan elektronik hizmetler konusunda danışmanlık, borçlu mükellefleri telefon aracılığıyla bilgilendirme, mükelleflerin ilettikleri bazı işlem talepleri ile sunulan hizmetlere ilişkin önerilerini ilgili birimlere iletme, yabancı uyruklu kişilere ve kurumlara vergi ile ilgili konularda İngilizce e-posta danışmanlık hizmeti sunma çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, Vergi İletişim Merkezi aracılığıyla sunulan hizmetlerin kapsamının genişletilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

4 replies »

 1. Merhabalar efendim ben yurt dışından getirdiğim telefon için 6 ay kadar önce Ziraat Bankası na para yatırdım fakat günü geçtiği için telefonum açılmadı, ziraat bankası da paramı ödemedi vergi dairesinden alıcaksınız dedi. Ben şu anda çok rahatsızım oraya kadar gidemem ınternet üzerinden paranın iadesi için nasıl başvurabilirim bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

  Beğen

 2. Sevgi Hanım merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun.
  Söz konusu harcın geri alınmasına ilişkin belge ve bilgiler aşağıdaki linkte verilmiştir.
  Bizzat gitmenize gerek yok. Posta yolu ile de başvurabilirsiniz. Hatta benzer bir işlemde ben eşimin imzaladığı iade talep dilekçesi ve ekine konulması gerekli belgeleri götürmüş, kayıt numarasını alıp çıkmış idim. Paranın iade edileceği IBAN numarasını da dilekçeye yazınız. Bir iki ay içinde hesabınıza iade yapılıyor.
  Selam ve saygılar.
  https://vergidosyasi.com/2019/01/31/hataen-veya-fazladan-yatirilan-imei-kayit-harci-nasil-geri-alinir/

  Beğen

 3. Merhabalar, Ben pasaport yenileme için başvurmuştum. bankadan defter bedeli ile birlikte 10 yıllık harç bedelini de ödedim. Pasaportumun daha süresi olduğu için harç bedeli ile işlem yapmadılar geri ödenmesi için dilekçemi posta yolu ile gönderebilir miyim? Hangi vergi dariesine göndermeliyim? (ücreti bankadan yatırmıştım.) Hangi belgeleri göndermem gerekli bilgi verirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler

  Beğen

Yorumunuz için teşekkürler. Vergi Dosyası

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s